8. etapa Zanzibar

 

    Po vyplutí z ostrova Madagaskar. Po dlouhé plavbě, kdy slunce pražilo bylo všem neskutečné horko a zásoby potravin značně ubývaly objevil se před námořníky cizokrajný ostrov Zanzibar. Jak Berta zjistila, má tato námořní výprava kromě jiných úkolů i za úkol také zoologická a botanická pozorování. Jak také Berta zjistila v jednom z mnoha rozhovorů s Admirálem, tak jeden z důležitých akcionářů Východoindické obchodní společnosti je i Královská vědecká akademie. Ta  stále rozšiřuje své sbírky a proto sponzoruje mnoho námořních výprav, aby ze svých výprav do neznámých koutů světa přivážel rozličný studijní materiál. Úkolem naší výpravy je přivézt mnoho cizokrajných brouků a dalších živočichů, kteří by mohli sloužit ke studijním účelům vědecké obci v Anglii.

 

1. úkol Cizokrajní brouci

Soutěž RISKUJ

    V soutěžních úkolech je poschováno několik brouků. Kdo nalezne místo soutěžní otázky brouka, musí si jej uschovat. To družstvo, které nasbírá nejvíce brouků vyhrává. Hru však hrají jednotlivci a jejich brouci se sčítají. Za špatně zodpovězenou otázku ztrácí celé družstvo jednoho brouka. Vyhrává to družstvo, které získá nejvíce brouků.

 

Úkol 2. Výroba cizokrajného živočich

    Výroba cizokrajných živočichů. Potřebujeme nafukovací balónek, novinový papír, lepidlo na tapety nebo škrob, nůžky, roličku od wc papíru nebo kuch. utěrek, obal na vejce  na uši a nohy a velikou trpělivost!. Nafoukneme balónek, nastříháme na proužky cca 4 cm široké  proužky novin, které namáčíme do lepidla a lepíme na celou plochu nafouknutého balńku. Je zapotřebí udělat nejméně 30 vrstev. Vždy po nanesení 10 vrstev necháme na týden zatvrdnout. Při předposlední vrstvě přilepujeme i nohy, uči, čumáček zvířat. POslední vrstva je  provedena přelepem z bílého paíru. PO zaschnutí zvíře pokreslíme a nožem na hřbetu vyřežeme otvor na mince (tvoříme pokladničku).